м. Київ, вул. Йорданська, 22-А, 04211

[email protected]

+38 (093) 664 74 92 

ЗВІТ ДИРЕКТОРА СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ № 210 ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М.КИЄВА ЛАМЗИ ДМИТРА ВОЛОДИМИРОВИЧАПРО ДІЯЛЬНІСТЬ У 2022 – 2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

ЗВІТ 

ДИРЕКТОРА 

СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ШКОЛИ № 210

ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ М.КИЄВА 

ЛАМЗИ ДМИТРА ВОЛОДИМИРОВИЧА

ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ

У 2022 – 2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.

Річний звіт керівника про діяльність закладу освіти передбачений ст. 30 Закону України «Про освіту», Наказом МОН України №178 від 23.03.05 «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», Наказом МОН України №55 від 28.01.05 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів».

У своїй роботі протягом звітного періоду  керувався статутом школи, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКЛАД

Комунальний заклад освіти «Спеціалізована школа №210 Оболонського району міста Києва» розташований за адресою: 04211, вул. Йорданська, 22-А, тел. +38 (093) 664 74 92.

Спеціалізована школа №210 — це перший навчальний заклад загальної середньої освіти Оболонського району. Школу засновано у 1973 році (будівля складається з 3-х поверхів). 

Комунальний заклад, який забезпечує надання  освітніх послуг з отримання початкової, базової та повної середньої освіти. Школа спрямовує свою діяльність на реалізацію державної  політики в галузі середньої освіти, керуючись основними нормативними  документами.

На  початок навчального року в списках школи налічувалось 667 дітей. Учні розділені на 27 класів, з них 10 - це 1-4 класи, 13 – 5-9 класи і 4 – 10-11 класи. Протягом навчального року вибуло – 71 учень, прибуло – 39 учнів.

У 2022-2023 н. р. в закладі працювало 50 педагогічних працівників та 18 технічних працівників. Навчання завершили 635 учнів в 27 класах. Середня наповнюваність класів становить 23 учня. Протягом навчального року працювало 2 групи продовженого дня, які нараховували 57 учнів.

У школі функціонують:

  • 10 кабінетів початкової школи;
  • 23 кімнати основної і старшої школи;
  • 2 комп’ютерних кабінети;
  • 1 спортивний зал;
  • їдальня;
  • актова зала;
  • медичний кабінет;
  • бібліотека;
  • кабінет практичного психолога та соціального педагога;
  • кабінет фахівця з ОП.

Для забезпечення відкритості школи функціонує шкільний сайт, який дає змогу всім бажаючим ближче познайомитися з закладом освіти, його історією, структурою, кадровим потенціалом, матеріально-технічною базою, результатами навчальних досягнень учнів, системою педагогічного впливу на учня, прозорістю та інформаційною відкритістю.

Сайт школи: https://210.kiev.ua/

Уся комп’ютерна техніка школи під’єднана до мережі Інтернет.

Головною метою діяльності школи є забезпечення реалізації права громадян на здобуття освіти, задоволення потреб громади у догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку, а також створення щонайкращих умов для всебічного самовияву і розвитку здібностей дітей, утвердження особистості в різних видах діяльності, для активізації мислення і творчої ініціативи.

Школа самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетентності передбаченої чинним законодавством України і своїм Статутом.

Діяльність школи спрямована на реалізацію основних завдань:

  • збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості;
  • розвиток пізнавальних здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації і готовності продовжувати освіту;
  • виховання любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мов, національних цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;
  • розвиток у дітей естетичного сприйняття об’єктів і явищ довкілля, емоційно-цілісного ставлення до навколишнього, творчих здібностей засобами різних видів мистецької діяльності.

Програмне забезпечення освітнього процесу відповідає переліку навчальних видань,  рекомендованих МОН України.

Стратегія розвитку закладу зумовлена якісним оновленням змісту освіти, що полягає в необхідності привести її у відповідність із світовими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо надання якісних освітніх послуг.

В 2022-2023 н.р. шкільна освіта постала перед новим викликом - війною. В таких умовах освітній процес був адаптований до найбільш безпечної форми навчання – змішаної та дистанційної.

В 1 семестрі початкова школа навчалася за змішаною формою навчання, майже весь період 5-11 класи навчалися дистанційно. У ІІ семестрі початкова школа навчалася на очній формі навчання, а 5-11 класи навчалися за змішаною формою навчання.

ІІ. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому кожен вчитель нашої школи вміє працювати з комп’ютером, використовує нові інформаційно-комунікаційні технології, ефективно забезпечуючи освітній процес. Широко використовуються комп'ютерні класи, ноутбуки, проектори, інтерактивні дошки, телевізори, принтери. Також застосовуються в освітньому процесі хмарні технології.

Прийом працівників  на роботу здійснюється в порядку визначеному КЗпП України, Законом України «Про освіту», постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.2014 року № 28, Статутом школи, правилами внутрішнього розпорядку, Колективним договором.

У школі на початок 2022-2023 навчального року трудовий колектив складався з 68 чоловік. З загальної кількості – 50 педагогів, технічного і обслуговуючого персоналу - 18.

Добір і закріплення кадрів відбувається з урахуванням професійно - індивідуальної спрямованості та психологічної сумісності.

  Технічний, обслуговуючий персонал та педагогічні кадри призначає директор школи.

2022-2023 н. р. штатними працівниками спеціалізована школа №210 була забезпечена на 100%.

Кількісний склад педагогічних працівників закладу

Категорії педагогічних працівників

Усього праців-ників

Дирек-тор

Заст. дирек-тора з НВР

Заст. дирек-тора з ВР

Педагог-органі-затор

Вихо-ватель

Учи-тель

Керів-ник гуртка

50

1

2

1

1

2

43

-

Розподіл  педагогічних працівників за віком

Усього працівників

Вік педагогів

До 30 років

Від 31 до 40 років

Від 41 до 50 років

Від 51 до 60 років

Пенсіонери

50

5

4

10

7

7

При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) намагаємося враховувати фахову підготовку, особисті та колективні якості, працездатність та інші характеристики. Освітній процес забезпечено фахівцями, які мають відповідну фахову освіту й володіють державною мовою.

Освітньо-кваліфікаційний рівень педагогічних працівників

Усього працівників

Освіта

Вища

Бакалавр

Середня спеціальна

Середня

Осіб

%

Осіб

%

Осіб

%

Осіб

%

50

45

90

3

6

2

4

-

-

Аналіз складу педагогічного колективу за стажем роботи свідчить, що вікова складова і практичний досвід педагогічної діяльності зумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики в галузі освіти й упровадження інноваційних ідей розвитку закладу освіти.

Склад  педагогічних працівників за стажем

Усього працівників

Стаж педагогів

До 3 років

Від 3 до 10 років

Від 10 до 20 років

Від 20 років і більше

50

2

7

9

32

Більша частина педагогічного колективу - це вчителі, які мають вищу кваліфікаційну категорію та звання, що говорить про значний досвід колективу.

Розподіл  педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями

Усього працівників

Мають кваліфікаційні категорії

Спеціаліст

Спеціаліст

ІІ категорії

І категорії

вищої категорії

50

10

8

5

27

Учителі постійно підвищують свій професійний рівень, беручи участь у методичній роботі школи, міста, представляють свою майстерність на різних конкурсах, беруть участь у різних проєктах і семінарах.

Наявність педагогічних працівників зі званнями

Усього працівників

Звання педагогічних працівників

Учитель-методист

Старший вчитель

Вихователь-методист 

Старший вихователь

50

7

9

-

-

  Серед педагогів школи 2 вчителя нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України».

Більшість педагогічного колективу володіють навичками роботи з оргтехнікою і використовують її у своїй роботі. Заклад освіти забезпечений мультимедійними проекторами та дошками, ноутбуками, існує два комп’ютерні класи, що містять 18 комп’ютерів. 

Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників у 2022-2023 н.р. становило 19,1 год.

В  школі  працюють такі  предметні  кафедри:

- вчителів української мови і літератури, керівник - Бученко І.В., вчитель вищої категорії, старший   вчитель;

- вчителів  фізики та математики, керівник - Шапетько Ю.Б., вчитель вищої категорії, старший вчитель;

- вчителів суспільно - природничих наук,  керівник - Рудько Н.В., вчитель вищої категорії, старший вчитель;

- вчителів іноземної мови,  керівник -  Чадюк Т.О., вчитель 1 категорії;

- вчителів словесності та зарубіжної літератури, керівник -  Паламарчук Г.К., вчитель вищої категорії, старший вчитель;

- вчителів початкових класів, керівник - Ковальчук К.О., вчитель вищої категорії, старший  вчитель;

- вчителів фізичного та художньо-естетичного циклу,  керівник -  Дяченко В.В., вчитель вищої категорії, вчитель-методист;

- методичне об’єднання класних керівників, керівник - Бойко О.І., вчитель вищої категорії.

Успішно працювали творчі угруповання вчителів, які сприяли  підвищенню професійної майстерності педагогів школи. Вдало впроваджується проєкт НУШ, отримали майже все матеріальне, методичне та комп’ютерне забезпечення, створено відповідний освітній простір.

ІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА

Відповідно до річного плану роботи закладу у 2022-2023 н.р. педагогічний колектив працював згідно до вимог статей Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Указів Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", "Про Національну доктрину розвитку освіти", спрямованих на подальший розвиток освіти, створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

На виконання наказу від 30.08.2022 № 136 «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2022-2023 н.р.»  та згідно з річним планом школи науково-методична робота закладу у 2022-2023 н.р. здійснювалася за всіма напрямками, передбаченими вимогами до проведення такої роботи.

Наш педагогічний колектив йде в ногу з часом, тому питання постійного професійного розвитку педагогів для підвищення якості освітнього процесу та забезпечення професійних потреб кожного вчителя є одним із пріоритетів.

Для організації ефективної методичної роботи у закладі функціонують методичні об’єднання, науково-методична рада. На своїх засіданнях члени МО обговорюють та вирішують організаційні питання, пов’язані з викладанням навчальних предметів, проведенням контрольних робіт, моніторингів, ДПА, олімпіад та конкурсів. Засідання методичних об’єднань педагогів закладу також збираються з метою забезпечення постійного професійного розвитку для опрацювання питань методики викладання навчальних предметів, використання сучасних освітніх та інформаційно-комунікаційних технологій, педагогіки та психології, роботи з дітьми з ООП тощо.

З метою ефективного функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі проводилися заходи, завданням яких було надання методичної допомоги та необхідних ресурсів вчителям.

У 2022-2023 н. р. велика увага педагогічного колективу була приділена підготовці та проведенню предметних тижнів.

У зв’язку із широкомасштабною агресією РФ проти України для ефективної організації освітнього процесу у різних формах, зокрема, змішаній та дистанційній, заклад працював на платформах Google Classroom та Zoom. Це дало можливість забезпечити умови відповідно до ситуації для навчання учнів.

Для організації проведення методичної роботи з педагогічними працівниками постійно використовуються хмарні технології, з  опрацюванням Google Таблиць та Google Документів  заповнюються звіти про підсумки навчання та відвідування учнями школи, планується робота шкільних методичних об’єднань тощо; за допомогою Google Форм проводиться анкетування педагогічних працівників школи.

Робота з молодими спеціалістами реалізується через Школу молодого вчителя, де за кожним із молодих спеціалістів та стажистів закріплено вчителя-наставника, організовано взаємовідвідування уроків, практичні заняття, засідання «круглих столів», обмін досвідом, обговорення відкритих уроків та заходів.

Методична робота в школі здійснювалася  в  2022-2023 н.р. з метою підвищення ефективності організації навчально-виховного процесу, вдосконалення педагогічної майстерності вчителя та роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи,  фахового рівня вчителів школи, їх готовності до інноваційної діяльності, з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку учнів, збереження та зміцнення їх здоров’я та соціальної адаптації, формування в них цілісної системи соціальних та загальних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.

Із метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад шкільної методичної ради, визначено і затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено план роботи шкільних методичних об’єднань на 2022-2023 н.р.

Педагоги школи приділяють увагу підвищенню не тільки фахової майстерності, а й оволодівають сучасними технологіями організації навчально-виховного процесу. Всі педагоги використовують технічні засоби, володіють навичками роботи з ІКТ. Порівняння показників результативності методичної роботи свідчить про динаміку росту професійної майстерності педагогів завдяки підвищенню якості самоосвітньої діяльності, проходження курсової перепідготовки, атестації вчителів.

Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методики проведення уроку. Діяльність ШМО спланована на основі річного плану роботи школи та загальношкільних науково–методичних розробок. На  засіданнях МО вчителі обговорювали  як організаційні, так і науково-методичні питання щодо впровадження в освітній процес нових технологій, інтенсивних форм і методів навчання, застосування міжпредметних зв’язків у процесі формування комунікативних компетенцій учнів. Впродовж навчального року методичними об’єднаннями було проведено предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмету.

У 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив працював над науково-методичною проблемою «Підвищення якості освіти, оновлення змісту і форми організації освітнього процесу через удосконалення творчої співпраці вчителів і учнів». Розв’язання проблем і завдань школи, затверджених на навчальний рік, дозволило шкільному колективу досягти певних успіхів у забезпеченні якості освітніх послуг, створенні умов для навчання і виховання учнів.

З метою ефективного та раціонального використання робочого часу (в дистанційному режимі), аналізу продуктивності власної професійної діяльності, в індивідуальному плані роботи під час карантину рекомендовано вказувати види та форми роботи, прізвища учасників навчально-виховного процесу, яким надавалися консультації, завдання для саморозвитку, прослухані вебінари тощо із зазначенням витраченого часу.

З педагогами закладу були проведені інструктивно-методичні наради: «Впровадження інформаційних технологій Системи «Єдина школа» в освітню діяльність середньої та старшої школи», «Навчання вчителів школи роботі з Системою «Єдина школа», «Від конфлікту до культури педагогічного спілкування. Академічна доброчесність вчителя», «Створення ситуації успіху в навчальній діяльності школярів», «Формування навичок ХХІ століття: критичне та продуктивне мислення і вирішення проблем», «Цифрові освітні ресурси на допомогу вчителю».

Вчителі закладу активно працювали на платформі «Єдина школа» задля ефективного ведення класного електронного журналу.

Постійно проводилися консультації для педагогічних працівників адміністрацією школи, керівниками шкільних методичних об’єднань з питань організації освітнього процесу, методичної роботи, ведення шкільної документації, використання під час планування та проведення уроків та позакласних заходів інновацій освіти.

Протягом 2022-2023 н.р. належна увага з боку керівництва школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.

Педагогічні працівники закладу постійно брали участь у онлайн вебінарах, семінарах, тренінгах, конференціях.

В 2022-2023 н.р. всі 10 класів початкової школи навчалися за Новим державним стандартом НУШ (245 учнів).

Учні початкових класів навчалися в класних кімнатах, в яких був зроблений сучасний ремонт, придбано нові меблі, дидактичний матеріал, придбано технічне забезпечення. У нашому закладі у кожному класі НУШ створено по 8 навчальних осередків:

  • навчально-пізнавальної діяльності (з партами, дошкою, смарт-дошкою та проектором або інтерактивною панеллю);
  • змінні тематичні (дошки/фліп-чарти/стенди з ключовими ідеями);
  • для гри  (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);
  • художньо-творчої діяльності (полички та шухляди для зберігання приладдя, стенд для змінної виставки дитячих робіт);
  • куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами);
  • відпочинку (з килимом для сидіння та гри, кріслами-пуфами);
  • дитяча класна бібліотека;
  • осередок вчителя (стіл, стілець, ноутбук, принтер, шафи для зберігання дидактичного матеріалу).

Організація такого освітнього середовища сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини, також зростає частка проєктної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Крім того, використовуються новітні технології, мобільні робочі місця, які легко трансформувати у групову форму роботи. Дизайн освітнього простору закладу спрямований на розвиток дитини та мотивації її до навчання, використовуються ІКТ, мультимедійні засоби навчання.

Освітній простір організований таким чином, що учитель може спостерігати за діяльністю кожної дитини в усіх осередках, а діти можуть безпечно переміщатися і мають місце для зберігання особистих речей. 

Під час створення комфортного освітнього середовища були враховані та дотримані вимоги щодо безпеки життєдіяльності школярів, санітарії і гігієни.

В освітній діяльності використовуються ігрові набори «Шість цеглинок», «LEGO PlayBox» за посібником LEGO Foundation. Вони являють собою технологію навчання, є практичним інструментом навчання. Вчителі використовують веселі завдання і граючись набором з 6-ти різнокольорових цеглинок LEGO DUPLO діти тренують пам'ять, розвивають моторику, мислять творчо. Також використання цієї технології дає можливість краще адаптуватися і створювати свої завдання відповідно до вмінь та інтересів дітей. Під час гри діти розвивають мовленнєві вміння, вчаться вирішувати проблемні завдання, уміння співпрацювати.

Було організовано 2 групи подовженого дня для учнів початкової школи. Виховна робота з учнями була спрямована на виховання цілісної особистості, самостійної, творчої, соціально-адаптованої до процесу навчання і виховання.

Форми організації роботи: прогулянки, рухливі та дидактичні ігри, години здоров'я та спортивні години, бесіди, години спілкування, уявні подорожі, моделювання розвивально-виховних ситуацій, творчі проекти тощо.

Усі педагоги, які здійснювали освітній процес у 5-их класах (НУШ) 2022-2023 навчальному році, пройшли курс тренінгів (перший етап — 30 годин, другий етап — 15 годин) за Програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти в контексті Державного стандарту базової середньої освіти у відповідних галузях.

Педагоги постійно підвищують свій професійний рівень на курсах, діляться, обмінюються придбаним досвідом зі своїми колегами. Одним із шляхів підвищення професійної компетентності педагога є атестація, яку кожен вчитель проходить раз на 5 років.

У ході атестації адміністрацією школи було проведено вивчення досвіду роботи вчителів шляхом відвідування уроків, співбесід, анкетування учнів, батьків, колег; учителі провели цикл відкритих уроків, на яких були присутні члени атестаційної комісії школи, вчителі ШМО.

Згідно з перспективним планом атестації вчителів у 2022-2023 н.р. 5 педагогічних працівників пройшли фахову атестацію. 

 На виконання постанови Кабінету Міністрів України вчителі школи дбають про своєчасне і постійне підвищення свого фахового рівня.

У 2022-2023 н. р. проведено відкриті уроки та майстер-класи з предметів вчителями, що атестуються. Усі проведені уроки було проаналізовано. Всі вчителі провели їх на високому методичному рівні. Уроки відповідали сучасним вимогам педагогіки та психології. Присутні на уроках мали змогу збагатити свою творчу лабораторію цікавими методичними прийомами та формами роботи. 

Питання про хід атестації обговорювалося на засіданнях атестаційної комісії. Підсумкове засідання атестаційної комісії І рівня було проведено 16 березня 2023 р., матеріали узагальнено та подано до управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.

Результати атестації педагогічних кадрів у 2022-2023 н. р.

Кількість педпрацівників,

що проходили атестацію

З них

5

Підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання  «Учитель-методист»

Бученко

 Ірина Василівна,

вчитель української мови та літератури

Підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» та присвоєно педагогічне звання  «Учитель-методист»

Кучеравлюк

Тетяна Анатоліївна, вчитель української мови та літератури

Присвоєно кваліфікаційну категорію  «Спеціаліст другої категорії»

Охріменко

Людмила Вадимівна, вчитель української мови та літератури

Підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «Старший вчитель»

Стєгерєску

Наталія Володимирівна, вчитель англійської мови

Підтверджено кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»

Грищенко

Світлана Степанівна, вчитель біології

Педагогічні працівники, які пройшли курси підвищення кваліфікації, ділилися своїм досвідом на засіданнях методичних об’єднань. З метою вдосконалення майстерності вчителів та підвищення їх кваліфікації, відповідно до Порядку підвищення кваліфікації  педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 №800, кожен педагогічний працівник школи працював над власним професійним вдосконаленням, обираючи різні форми та види такої роботи.

Перехід до нового якісного стану методичної роботи стає можливим завдяки урізноманітненню форм навчання педагогічних кадрів, що дозволяють втілювати принцип «заохочення можливості навчання впродовж всього життя для всіх». З цією метою, окрім колективних форм методичної роботи, були передбачені і індивідуальні: робота над науково-методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, консультування, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше. 

Педагоги, аналізуючи виклики часу й власні професійні та освітні потреби, свідомо обирали форми, напрямки, курси для підвищення кваліфікації та розвитку професійної майстерності. Найчастіше вчителями закладу обиралися напрямки, пов’язані із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій в освітній діяльності, питаннями втілення на практиці педагогічного партнерства, формувального оцінювання, дистанційного навчання, інклюзивного навчання. Переважна кількість учителів опанували методи та прийоми технологій дистанційного навчання, використовуючи різні онлайн платформи виробили власні методики, оперативно ділилися своїм досвідом із колегами.

Проаналізувавши рівень методичної роботи з розв’язання науково-методичної проблеми, можна сказати, що вдосконалення методичної компетентності вчителя шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій позитивно позначилось на формуванні професійної майстерності педагогів, створило сприятливі умови для розвитку творчого потенціалу педагогів, їх саморозвитку та самовдосконаленню. Така системна робота з педагогічними кадрами сприяла росту педагогічної майстерності.

IV. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО - ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА

     В нашій школі запроваджено  2 проєкти: «Впровадження допрофільного диференційованого навчання в умовах ЗЗСО» та «Розбудова інформаційно- освітнього середовища закладу загальної середньої освіти на основі використання системи управління дистанційним навчанням».

Експериментально-дослідна робота «Впровадження допрофільного диференційованого навчання в умовах ЗЗСО» розрахована  на період з 2019 по 2023 рр., затверджена  наказом №257 від 09.12.2019 "Про організацію експериментальної роботи та затвердження звітів про результати дослідно-експериментальної роботи в закладах загальної середньої освіти".

Сьогодні  традиційна модель освіти, яка була спрямована лише на передачу майбутньому спеціалісту необхідних знань, умінь і навичок, втратила свою перспективність і тому виникає необхідність зміни стратегічних, глобальних цілей освіти, перестановки акценту зі знань спеціаліста на його людські, особистісні якості, які постають водночас і як ціль, і як засіб  його підготовки до майбутньої професійної діяльності. 

Постановка проблеми профорієнтації учнів підкреслює, що допрофільна підготовка як передумова профільної освіти старших учнів набуває не тільки загально-педагогічного, але й соціально-педагогічного значення, так як старша школа починає реально брати участь у покращенні якості кадрів, зайнятих у створенні матеріальних та нематеріальних благ, стає стартовим еталоном забезпечення конкурентоспроможності майбутніх працівників різних професій та кваліфікацій.

У затвердженій указом президента України від 17.04.2002 №334/94 «Національній доктрині розвитку освіти» (розділ 1, пункт 2) серед пріоритетних напрямів державної політики щодо розвитку освіти – різноманітність типів навчальних закладів, варіативність навчальних програм, індивідуалізація навчання та виховання.

  Національна державна програма «Освіта: Україна ХХІ століття» визначає пріоритетні напрями реформування загальної середньої освіти. Серед них: встановлення раціонального співвідношення між гуманітарними та природничо-математичними складовими базової освіти; запровадження системи варіантного навчання і виховання відповідно до особистісних потреб і здібностей учнів; розвиток системи загальноосвітніх навчальних закладів нового покоління.

  Виходячи з наведених вище нормативних документів та базуючись на «Положенні про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності» (затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від  11.07. 2017 р. № 994  та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2017 р. № 1171/31039), подано заявку щодо здійснення науково-дослідної роботи з впровадження допрофільного диференційованого навчання в умовах ЗЗСО шляхом вибору індивідуальної освітньої траєкторії учня в Спеціалізованій школі № 210  Оболонського району м. Києва.

Експериментально-дослідна робота «Розбудова інформаційно-освітнього середовища закладу загальної середньої освіти на основі використання системи управління дистанційним навчанням».

Інформаційно-освітнє середовище закладу загальної середньої освіти та цілеспрямовано побудована інноваційна педагогічна система в освітній діяльності школи, створена на основі сучасних педагогічних, інформаційно-комунікаційних та дистанційних технологій й інтеграції комп’ютерно орієнтованих засобів з навчально-методичним забезпеченням надає можливості інтеграції і співпраці учасників освітнього процесу та забезпечує якісну освіту за різними формами навчання. З використанням ІОС в умовах закладу загальної середньої освіти на основі єдиної системи управління дистанційним навчанням можна забезпечити: 1) гнучкість і адаптивність навчального процесу до потреб і можливостей учнів у зручний час, у зручному місці й зручному темпі; 2) реалізацію дистанційного навчання в синхронному та асинхронному навчанні; 3) запровадження змішаного навчання в умовах карантину, для роботи з обдарованими учнями або учнями з особливими потребами.

V. ОСВІТНЯ  ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ

У 2022-2023 навчальному році адміністрація закладу та педагогічний колектив працювали відповідно до статей 26,66 Закону України «Про освіту», Закону України «Про освіту» статей 53-54, «Про захист населення від інфекційних хвороб», статей 10,11 Закону України «Про повну загальну середню освіту», тимчасового порядку організації освітнього процесу у спеціалізованій школі №210 в умовах адаптивного карантину, наказу Департаменту освіти і науки в місті Києві державної адміністрації від №86 від 31.08.2022 «Про організацію освітнього процесу у закладах освіти міста Києва в умовах воєнного стану в 2022/2023 навчальному році», наказу по школі №88 від 14.09.2022  «Про зміну освітнього процесу в освітньому закладі», листа Департаменту освіти і науки в місті Києві державної адміністрації №063-352 від 27.01.2023 «Про організацію освітнього процесу у ІІ семестрі 2022/2023 навчального року», листа Департаменту освіти і науки в місті Києві державної адміністрації від №063-1494 від 11.04.2023 «Про завершення воєнного 2022/2023 навчального року», організовано і проведено змішану форму навчання учнів 1 – 4 класів у І семестрі, учнів 5 – 11 класів у І семестрі дистанційна форма навчання, у ІІ семестрі з 30 січня 2023 р. по 16 червня 2023 р. проведена очна форма навчання в початковій школі, та змішана форма навчання у 5-11 класах.

Повністю  вдалося розв'язати питання охоплення навчанням дітей мікрорайону школи та здобуття ними повної загальної середньої освіти. Всі діти шкільного віку в мікрорайоні школи охоплені навчанням.

Оцінювання навчальної діяльності учнів здійснювалося щодо окремих питань завершення 2022-2023 н.р. відповідно до опублікованих МОН України Інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу і викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

На виконання плану роботи школи, з метою   аналізу  якості освітнього процесу та об'єктивності оцінки результатів навчальних досягнень учнів, результативності дистанційного навчання, протягом 2022-2023 навчального року проводився моніторинг якості навчання учнів та надання освітніх послуг учителями закладу. Адміністрацією проаналізовано стан успішності учнів за рівнями навчальних досягнень за підсумками року, підраховано  відсоток якості знань з усіх предметів інваріантної складової навчального плану та середній бал успішності по класах, перевірена об’єктивність виставлення оцінок за рік.

Протягом 2022-2023 н.р. робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення особистісно орієнтованої та компетентнісної освіти здобувачів освіти. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням.

Станом на 01 вересня 2022 року до першого класу були зараховані діти, яким виповнилося 6 років та подали відповідний пакет документів до закладу освіти. А це 54 учня, що дало змогу укомплектувати два класи. 

Відповідно до звітів про рух та успішність учнів, рівень якості освіти учнів 1 - 4 класів становить:

№ п/п

Клас

Класовод

Учнів

Вибуло

Прибуло

Хлопців

Дівчат

Рівень навчальних досягнень

% якості

На початок семестру

На кінець семестру

початковий

середній

достатній

високий

 

1-А

Ковальчук К.О.

27

29

-

2

13

16

2

-

-

2

68%

 

1-Б

Кравченко

І.О.

27

25

2

-

11

14

1

-

-

2

70%

 

2

Гайдученко Т.Л.

28

24

4

-

10

14

-

-

-

2

71%

 

2

Кузяніна О.Г.

22

21

1

-

9

12

3

-

-

4

86%

 

2

Замашна

І.М.

19

18

1

-

12

6

-

-

-

2

87%

 

3

Назарова І.М.

30

26

4

-

17

9

-

-

-

2

80%

 

3

Клюєнкова

С.Л.

28

26

2

-

18

8

-

-

-

4

61%

 

4-А

Сидоренко Л.С.

19

18

3

2

8

10

1

-

-

5

89%

 

4-Б

Ковальова

В.І.

28

28

-

-

13

15

-

-

-

2

61%

4-В

Вовк

З.І.

28

30

1

3

18

12

1

-

-

2

70%

Разом

 

256

245

18

7

129

116

8

-

-

27

74%

У 1-4 класах підсумкова оцінка за рік, відповідно до «Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти» затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2021 № 813, наказу по школі №43/1 від 05.04.2022 «Про підсумки оцінювання в умовах воєнного стану», визначалася з урахуванням динаміки досягнення того чи іншого результату та спостережень вчителя за учнями. Необхідні види контролю відображені в електронних журналах та оцінені  - формувальне оцінювання учнів 1-2-х класів НУШ та рівневе оцінювання у 3-4-х класах НУШ.

   

Відповідно до звітів про рух та успішність учнів рівень якості учнів 5-11 класів становить:

Клас

Кількість учнів

Було

Стало

Прибуло

Вибуло

10-12 б.

7-9 б.

4-6 б.

1-2 б.

н/а

хл.

дівч.

Якість %

5-а

27

28

0

4

5

7

8

0

3

16

7

52%

5-б

27

25

0

2

6

9

9

0

1

14

11

60%

5-в

17

17

1

1

3

6

8

0

0

9

8

53%

5-г

14

15

3

2

1

8

4

0

2

9

6

60%

6-а

32

31

0

1

1

12

16

0

1

14

16

43%

6-б

31

30

2

3

5

6

16

2

1

15

15

37%

7-а

21

20

1

2

2

3

14

1

0

14

6

25%

7-б

29

23

0

6

2

9

12

0

0

8

15

48%

7-в

26

24

0

2

0

9

15

0

0

16

8

38%

8-а

29

24

1

6

0

11

8

2

3

14

10

46%

8-б

26

21

0

5

0

7

14

0

0

9

12

30%

9-а

22

23

5

4

2

6

11

3

1

18

5

35%

9-б

27

27

0

0

1

10

16

0

0

16

11

41%

10-а

23

22

0

1

0

8

10

3

1

14

8

38%

10-б

14

16

3

1

2

7

3

4

0

10

6

56%

11-а

22

18

0

4

1

6

11

0

0

11

7

39%

11-б

26

27

1

0

1

9

17

0

0

13

14

37%

Разом

413

385

17

45

32

133

192

15

13

220

165

43%

Коефіцієнт якості учнів 5-11 класів складає - 43% (39,4% - 2021-2022 н.р), що свідчить про засвоєння знань учнями школи на середньому рівні.

Відповідно до даних таблиці успішності учнів у 2022-2023 н.р. оцінки високого рівня мають  32 учня (8 %), достатнього рівня – 133 учня (34 %), оцінки початкового рівня - 15 учнів (4 %). За рік зменшилася кількість учнів, що навчаються на початковому рівні на 4 учня, збільшився високий рівень на 16 учнів.

Надзвичайною особливістю роботи закладу у 2022-2023 н.р. було проведення освітнього процесу в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022,  викликаного широкомасштабним вторгненням російської федерації в Україну. Використовувалися всі наявні ресурси, у тому числі  «Всеукраїнський розклад» - ресурс, на якому зібрано та упорядковано в щоденний розклад посилання на віртуальні навчальні матеріали «Всеукраїнської школи онлайн», підручники, психологічні хвилинки, руханки.

Незважаючи на всю складність освітнього процесу у 2022-2023 н.р.,  освітні навчальні програми виконані повністю.

За підсумками 2022/2023 н. р. iз 635 учнів 1-11 класів:

  • 117 учнів 1-2 класів - проведено вербальне оцінювання;
  • 128 учнів 3-4 класів – проведене формувальне підсумкове оцінювання;
  • 390 учнів 5-11 класів – атестовані;
  • 590 учнів переведено до наступного класу;
  • 45 учнів випущено з 11 класу;
  • 28 учнів – нагороджено Похвальними листами „За високі досягнення в навчанні ”;
  • 3 учня отримали свідоцтва особливого зразка про базову загальну середню освіту;
  • 1 учень - отримав Золоту медаль.

     Більшість дітей навчається на достатньо-середньому рівні, середній бал успішності здобувачів освіти закладу – 8,47

Учні нашої школи традиційно активні учасники районних та міських змагань, конкурсів та олімпіад.

Важливою ланкою науково-методичної роботи є робота з обдарованими дітьми. На початку навчального року було оновлено шкільний банк даних про обдарованих дітей. Серед форм роботи з виявлення та розвитку здібностей учнів, які реалізувалися педагогами, найбільш дієвими було залучення учнів до пошуку матеріалів та проведення різноманітних вікторин, проєктів, спільних презентацій, відеороликів, участь у батлах, турнірах та квестах з різних предметів. Обдаровані діти залучалися до участі в різних конкурсах та олімпіадах. У 2022-2023 навчальному році, незважаючи на новий формат (предметні олімпіади проводилися дистанційно на відповідних електронних платформах) та  незвичні умови проведення, учні школи брали участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових предметів, у Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, у Всеукраїнському  конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Серед форм роботи з педагогічними працівниками домінують засідання МО, педагогічні та науково-методичні ради, консультації, практикуми, науково-практичні семінари-практикуми. Особлива увага приділялася роботі з обдарованими дітьми.

Результати участі учнів закладу

у Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах

1. Постійно поповнювався шкільний інформаційний банк даних «Обдарованість».

2. Забезпечено участь школярів у І етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін на виконання наказу СШ №210 від  06.10.2022 р. «Про проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських та Київських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022-2023 навчальному році»,  протягом жовтня було проведено І тур Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів, в якому взяли участь  96 учнів  (у 2021-2022 н.р.- 174 учнів).

Учасники олімпіад  виявили  достатні  теоретичні знання, вміння  практично   їх   застосовувати, що свідчить   про  систематичну, цілеспрямовану   роботу  окремих  вчителів з  обдарованими  дітьми.

У ІІ (районному) етапі   олімпіади з інформаційних технологій посіли 2 місце учні 11-Б класу: Деньченко Дмитро Романович та Іванченко Даніїл Олександрович.

Слід відзначити, що учні 11–Б класу (вчитель Бойко О.І.) Деньченко Дмитро Романович та Іванченко Даніїл Олександрович отримали перемогу і посіли 3 місце на ІІІ (міському) етапі  Всеукраїнської  олімпіади з інформаційних технологій.

       3. Учні школи залучалися до участі у різних конкурсах та фестивалях, займали призові місця.

 В секції зарубіжної літератури відділенні іноземної філології та зарубіжної літератури відбувся конкурс есе "Київ у творах зарубіжних письменників та зарубіжних ЗМІ. В конкурсі взяли участь учні нашої школи, під керівництвом вчителя зарубіжної літератури Блінової О.В., з яких 5 стали переможцями:

І місце

  • Камінецька Софія, учениця 9-го класу
  • Ковальчук Єва, учениця 9-го класу
  • Синиціна Віталіна, учениця 11-го класу

ІІІ місце

  • Калюга Євгенія, учениця 11-го класу.
  • Сажина Марія, учениця 9-го класу .

-   Традиційним в нашій школі стало проведення  І (шкільного) етапу  ХХІI  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

-  Протягом  учбового року  вчителі залучали учнів до участі  у Всеукраїнських он-лайн олімпіадах  на платформах «На урок», «Всеосвіта»  та інших.

-   Всеукраїнський дистанційний конкурс «Stand with Ukraine» ;

-    Міжнародний   конкурс зі світової літератури «Sunflower»;

-    Всеукраїнський конкурс з української мови «Соняшник»;

-    Всеукраїнський конкурс з українознавства  «Патріот»;

-    Міжнародний   конкурс з інформатики «Бобер»;     

-    Міжнародний   конкурс з математики «Кенгуру»;

-    Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «Колосок»;

-    Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч»;

-    Всеукраїнський конкурс шкільних  малюнків «Мої права»;

-    Проект-подорож «Мандрівка по країні - Україні».

  Учні показали хороші результати і отримали дипломи різного ступеня. З кожним роком зростає активність дітей до участі у різного роду конкурсах, де вони показують гарні результати. Це свідчить про те, що наші вчителі на правильному шляху, школа розвиває допитливість дітей, їх пізнавальну активність, тобто формує всебічно розвинену особистість молодшого школяра.

Проте, у цьому навчальному році активності школярів у олімпіадах, конкурсах заважали епідеміологічна обстановка та введення воєнного стану в Україні.

4. Участь у роботі МАН.

У 2022-2023 н.р. робота шкільної МАН була малоактивною. Результатів цієї роботи на районному конкурсі наукових робіт МАН, на жаль, немає.

ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ

На підставі Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» від 04.10.2020 № 2442-17, постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 №957 «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладів», листа Міністерства освіти і науки України від 06.09.2022 №1/10258-22  «Про організацію освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами у 2022-2023 навчальному році», з метою забезпечення педагогічного супроводу дитини з ООП призначено асистентів вчителів.

Кількість осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються у ЗЗСО № 210 – діти з інтелектуальними порушеннями. Всього 2 учня: 1 учень - 2 клас, 1 учень - 6 клас. У початковій школі було створено один інклюзивний клас, в якому навчалася одна дитина з ООП, це 2-Б клас (класовод Кузяніна О.Г.). У середній школі було створено один інклюзивний клас, в якому навчалася одна дитина з ООП, це 6-А клас (класний керівник Охріменко Л.В.).

Відповідно до Закону України «Про освіту» (ст. 20),  наказу МОН України від 08.06.2018 № 609 «Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти» та з метою створення оптимальних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами з урахуванням їхніх індивідуальних потреб та можливостей, забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах було затверджено Положення про Команду супроводу.

Індивідуальна форма навчання була організована відповідно до Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 №8 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.02.2016 за № 184/28314.

СІМЕЙНА (ДОМАШНЯ) ФОРМА НАВЧАННЯ

Відповідно до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», наказу Міністерства освіти і науки України від 10.07.2019 № 955, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.08.2019 за № 852/33823  «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8», постанови КМУ від 24 червня 2022 року №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», з метою здобуття учнями загальної середньої освіти за індивідуальною формою (сімейна (домашня) форма) для осіб, батьки яких виявили бажання організувати освітній процес самостійно з урахуванням здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду своїх дітей, для забезпечення їх індивідуального темпу здобуття освіти було організоване в освітньому закладі індивідуальне навчання (сімейна (домашня) форма).

Протягом 2022-2023 навчального року розглядалися питання щодо організації сімейної (домашньої) форми навчання на нарадах при директорі, проводилися вибіркові перевірки документації щодо організації сімейної (домашньої) форми навчання у класних керівників, фіксувалися консультації, оцінювання у електронних журналах відповідно до Переліку обов’язкової ділової документації, рекомендованого Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України для використання в освітньому закладі, з урахуванням загальних вимог щодо ведення електронних класних журналів. Забезпечувався постійний взаємозв’язок з батьками учнів, які навчалися за сімейною (домашньою) формою, враховувалися побажання учнів та їх батьків  під час організації консультацій. У кінці навчального року були проведені підсумкові та діагностичні роботи з учнями, оцінювання навчальної діяльності учнів по предметах.

ЕКСТЕРНАТ

На виконання наказу МОН України від 12.01.2016 №8 «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», наказу МОН України від 13.03.2017 №369 «Про затвердження Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах» та керуючись «Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах» у редакції наказу Міністерства освіти і науки України №955 від 10.07.2019 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року №8», керуючись Положенням про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, відповідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.03.2022 року №284 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні» в освітньому закладі організовано навчання за екстернатною формою.

За 2022-2023 навчальний рік за екстернатною формою здобули базову та повну загальну середню освіту - 2 особи.

з/п

Класи

Учнів

1.

Початкова школа

1-4

14

2.

Середня школа

5-8

22

3.

Старша школа

9-11

8

 

Всього охоплено

44

 

Всього 44 учня, які навчаються за екстернатною формою здобуття освіти.   

VI. ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ.

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ

У 2022-2023 н.р. відповідно до нормативно-правових актів (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти» від 24 березня 2022 № 2157 І-Х; наказ МОН України від 11.01.2023 №19 «Про звільнення від державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2022-2023 навчальному році», затверджений у Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року за №167/39223) та з метою збереження життя і здоров'я учнів в умовах воєнного стану здобувачів загальної середньої освіти  учнів 4-х, 9-х та 11-х класів у 2022-2023 навчальному році звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА). У відповідній графі додатку про освіту робиться запис «звільнений(а)».

Відповідно наказу МОН України №287 від 16 березня 2023 року «Про затвердження Порядку проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту», затвердженого у Міністерстві юстиції України 28 березня 2023 року за № 530/39586) в 2023 році дає змогу одинадцятикласникам пройти національний  мультипредметний тест (НМТ), який є формою вступного випробування для вступу до вищих навчальних закладів в 2023 році та передбачає оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, з навчальних предметів:

1) українська мова, математика - основний блок;

2) біологія, або іноземна мова (на вибір вступника: англійська, іспанська, німецька, французька), або історія України, або фізика, або хімія (на вибір вступника) - додатковий блок.

Вже вкотре в Україні відбувається зовнішнє незалежне оцінювання випускників 11-х класів та учасників вступної кампанії у ЗВО. Щодо результатів тестування серед наших випускників, то в цілому результати тестів відповідають рівню навчальних досягнень у школі.

VII.  ВИХОВНА РОБОТА ТА СПІВПРАЦЯ З БАТЬКАМИ

ЗА 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежать від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишаються забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

Уся виховна робота у школі у 2022-2023 н.р. була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцією про права дитини, Законами України «Про охорону дитинства», «Про освіту», Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період  2020-2029 років.

Виховна діяльність школи була спрямована за напрямками:

- Превентивне виховання

- Морально-етичне виховання

- Громадсько-патріотичне виховання

- Художньо-естетичне виховання

- Трудове виховання

- Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя

- Екологічне виховання

Виховання учня у школі і сім'ї – щоденний нерозривний процес, тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у освітньому процесі, вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних зі світом захоплень, родинними святами.

Класні керівники тісно співпрацюють з сім'ями своїх вихованців.

НОРМАТИВНО – ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ У 2022 – 2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

  • Конвенція ООН про права дитини; 
  • Закони України «Про освіту», «Про охорону дитинства»; 
  • Основні орієнтири  виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 31.10.2011 року № 1243;
  • Указ Президента України №580/2015 від 13.10.2015 «Про стратегію національно – патріотичного виховання дітей та молоді  на 2016 – 2020 рр.»; 
  • затверджений розпорядженням КМУ від 27.11.2019 № 1335-р «План заходів з реалізації Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року»;
  • Державна соціальна програма «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 (затверджений КМУ 30.05.2018.р, постанова № 453);
  • Лист МОН від 06.03.2022 № 1/3371-22 «Нові рекомендації  щодо організації освітнього процесу під час війни»
  • Лист МОН від 10.08.2022 №1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р.». 

Різноманітні  програми, факультативні та тренінгові курси.

Основною метою виховної роботи у 2022 - 2023 навчальному році було формування цілісної особистості, всебічно розвиненої, здатної до критичного мислення; патріота з активною життєвою позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідальні рішення, інноватора, здатного змінювати навколишній світ, вчитися впродовж життя. 

Завданням закладу освіти також є формування в учнівської молоді    10 ключових компетентностей:

  1. Спілкування державною і рідною мовами.
  2. Спілкування іноземними мовами.
  3. Математична компетентність.
  4. Основні компетентності у природничих науках.
  5. Інформаційно-цифрова компетентність.
  6. Уміння вчитися впродовж життя.
  7. Ініціативність і підприємливість.
  8. Соціальна і громадянська компетентність.
  9. Обізнаність та самовираження у сфері культури.
  10. Екологічна грамотність і здорове життя.

Виховну діяльність було спрямовано за принципами:

  • системності;
  • національної спрямованості;
  • гуманізації та демократизації;
  • творчої діяльності;
  • самостійності й самореалізації;
  • врахування інтересів та запитів різних категорій учнів.

Виховання учнівської молоді реалізовувалося в процесі організації:

  • освітньої діяльності:
  • позаурочної та позакласної роботи;
  • роботи органів учнівського самоврядування;
  • взаємодії з батьками.

Виховна система школи є ядром загальношкільного механізму цілеспрямованого формування соціального досвіду учнівської молоді. З метою реалізації головних завдань школи у 2022–2023 навчальному році  згідно Основних орієнтирів виховання учнів 1 – 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 31.10.2011 року, № 1243, річного плану закладу освіти на 2022–2023 навчальний рік, затвердженого на засіданні педагогічної ради школи протокол (протокол №1 від 29.08.2022 року) значна увага приділялась наступним напрямкам виховання:

  • громадянське і військово – патріотичне виховання;
  • правова освіта та правове виховання, формування правової культури учнів;
  • профілактика правопорушень серед учнівської молоді та проявів девіантної поведінки; морально – етичне виховання;
  • формування здорового способу життя;
  • профілактика дитячого травматизму;
  • туристсько-краєзнавча робота;
  • формування інтересу до знань;
  • профорієнтація і трудове виховання;
  • екологічне виховання;
  • родинно – сімейне виховання;
  • естетичне виховання;
  • робота  по захисту інтересів дітей соціально незахищених категорій.

Пріоритетними в роботі педагогічного колективу залишаються:

  • співпраця з правоохоронними органами з метою впровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь, проведення тижнів правових знань;
  • використання інтерактивних педагогічних технологій, зокрема ділові та рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій, суспільних процесів та процедур, дискусії, робота в малих групах на уроках правознавства та в позакласній діяльності;
  • вдосконалення  роботи шкільного самоврядування 
  • вдосконалення заходів, спрямованих на підвищення моральності та правової культури в учнівському середовищі 
  • формування навичок здорового способу життя;
  • запобігання проявам екстремізму, ксенофобії, расової та релігійної нетерпимості;
  • впровадження нових педагогічних комунікацій між усіма учасниками освітнього процесу;
  • перетворення закладу освіти на зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату.

У виховній роботі закладу освіти активно використовується метод проєктів. А саме: краєзнавчий проєкт «Мандруючи шляхами України, вивчаємо історію свою», продовжено проєкт «Малечі про цікаві речі», проєкт з національно-патріотичного виховання та волонтерської роботи «Разом – сила!». 

Аналізуючи стан виховної роботи в цілому, слід відзначити її систематичність і цілеспрямованість.

ГРОМАДЯНСЬКЕ ТА ВІЙСЬКОВО –

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Протягом зазначеного часу пріоритетним напрямком виховної роботи були визнані громадянське, військово – патріотичне виховання учнівської молоді, профілактична та правоосвітня робота.

До міжнародного Дня для учнів початкової школи організували й провели флешмоб, створили об’ємну фігуру голуба миру, прикрашену сотнями маленьких сердець та розповіли дітлахам історію цього свята.

До Дня Захисника України було проведено зустріч учнів з учасниками АТО, які зараз захищають Україну на передовій. До Дня Збройних Сил України було зібрано малюнки, подарунки бійцям ЗСУ.

У листопаді 2022 року до Дня писемності учні та вчителі закладу освіти взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту з української мови.

До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні відбулася традиційна акція «Запали свічку». В рамках шкільного проекту «Малечі – про цікаві речі», учні середніх та старших класів розповіли школярам 2 – 4-х класів про Голодомори в Україні.

Яскраво виглядала  школа у День української хустки. 

До новорічних та різдвяних свят учні школи зібрали і відправили в зону ООС солодкі подарунки, листівки з привітаннями та листи. 

День Соборності України та День вшанування пам’яті героїв Крут було відзначено заходом, підготовленим учнями 10 – А та 8 – А класів для учнів        5 – 7-х класів в рамках шкільного проекту «Малечі – про цікаві речі». Учні 6 – 11-х класів також представили свої відеороботи. Усі матеріали були опубліковані на сторінках закладу освіти у соцмережах.

16 лютого 2023 року в школі відзначали День Єднання, який показав згуртованість учнів навколо національної ідеї, а також, що ми – єдиний народ і хочемо жити в мирі. Прийняли активну участь у відзначенні Дня єднання учні 2-Б класу (класовод Кузяніна  О.Г.), 4-Б класу (класовод Ковальова В.І.) та 4-В класу (класовод Вовк З.І.). На знак підтримки свята, учні та вчителі одягли синьо-жовті стрічки та з’єднали свої руки, чим підтримали дух єдності нашого народу! Було проведено флешмоб у підтримку єдності - оформили плакат на якому було зазначено, що ми сильні тільки разом.

В День вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні учні 9-А класу розповіли вихованцям 5 – 7-х класів про події, які відбувалися на Майдані Незалежності у Києві у 2013-2014 роках. Учні старших класів переглядали документальні фільми про події на Майдані Незалежності та обговорювали їх, висловлюючи свої думки про історичні події, які відбувалися у 2013-2014 роках. Відзначили День вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні вихованці студії естрадного вокалу, відзнявши відео з піснями, присвяченими подіям 2013-2014 року на Майдані Незалежності. Відео було опубліковано в соціальних мережах.

З початком військової агресії РФ проти України та її широкомасштабним вторгненням на територію України виховна робота школи не припинялася. Учні активно включилися в роботу у режимі онлайн. 

Весну, за уявою наших предків, приносять на своїх крилах птахи. Пташки – наші найменші друзі і невід’ємна часточка природи. Вони прикрашають діброви, парки і сади, тішать нас своїм чарівним співом. Їх весела дзвінка пісня, яскраве забарвлення оживляють природу і звеселяють наші серця, додають нам бадьорості і радості. Саме тому учні 2-А класу ( класовод Гайдученко Т.Л.) підготували разом з бібліотекарем Гаврилюк Н.М. етнографічне свято "На крилах весни прилітають птахи". Учні із задоволенням співали пісні, відгадували загадки, пригадували прислів`я і приказки про птахів. Надзвичайно цікаво було послухати спів птахів і відгадати, якій саме пташці він належить. З задоволенням діти куштували смачних здобних пташок, які приготували кондитери нашої шкільної їдальні.

Так, до Шевченкових днів учні школи знімали відеопрезентації з віршами Кобзаря. Роботи учнів публікувалися на сторінках закладу освіти у соціальних мережах.

         Напередодні свята Великодня 14 квітня 2023 року учні 2-В класу (класовод Замашна І.М.) працювали над виготовленням поробок до загальношкільного Пасхального дерева! Учні із задоволенням приносили цікаві поробки.  А ще у класі приготували своє Пасхальне дерево, де діти протягом дня старались і працювали дуже дружно, на уроці ЯДС учні пройшли тест із запитаннями про Великдень, закріпили свої знання і здобули багато нових. Проходили Великодні лабіринти, відшуковували великодні слова, а ще зі щирою любов'ю виготовили подяку для ЗСУ, які захищають нас та Україну, і дають нам можливість святкувати Великдень вдома. Вшанували цей день учні 4-В класу (класовод Вовк З.І.). Скільки цікавого про цей день дізналися школярики. Виготовляли Великодні яєчка, вчилися правильно складати Великодній кошик, а далі шукали Великодні гостинці та співали веснянки.

21 квітня 2023 року у нашій СШ 210 відбувся благодійний ярмарок «Привіт з Оболоні», де з бойовим настроєм наша шкільна родина і громада долучилась до збору коштів на три одиниці «Mavic 3 Fly more combo» для нашого славетного Батальйону Свобода Бригади швидкого реагування «Рубіж».

До Дня Матері учні створювали відеопривітання для матусь та виставляли на сторінці закладу освіти у мережі Фейсбук. 

До Всесвітнього Дня вишиванки відбувся загальношкільний онлайн марафон - захід «Вишиванка моя». Учні школи презентували свої виступи у вишиванках. Учні молодших класів створювали власні ескізи вишиванок.

ПРАВОВА ОСВІТА ТА ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ.

 ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ УЧНІВ ШКОЛИ.

ПРОФІЛАКТИКА ПРАВОПОРУШЕНЬ І ПРОЯВІВ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ.

Традиційно за окремим планом у вересні проводився місячник «Увага! Діти на дорозі!». У кабінетах початкової школи оформлено куточки з Правил дорожнього руху. У класних приміщеннях та в щоденниках учнів 1 – 4 класів оформлено сторінки «Безпечна дорога із школи додому».

Протягом навчального року проводилась систематична робота по формуванню здорового способу життя, відеозвіти про зазначені заходи публікувалися на сторінках закладу освіти у соціальних мережах.

З метою попередження безпритульності й бездоглядності, насильства над неповнолітніми, підліткової злочинності та правопорушень, запобігання торгівлі дітьми значна увага приділялася учням, які виховуються у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах. З цією метою здійснювалися наступні заходи:

  • внутрішній облік дітей, які потребують посиленої уваги з боку педагогічного колективу;
  • інформування служби у справах дітей, правоохоронних органів;
  • здійснюється  психолого-педагогічний супровід таких дітей;
  • контроль відвідування зазначеними учнями навчальних занять та якість навчання;
  • активне залучення до громадської та гурткової роботи тощо.

З метою профілактики та усунення явищ дискримінації і насильства в учнівському середовищі, створення безпечного середовища в школі впроваджуються інтерактивні форми роботи.

   Протягом вересня – листопада проводився традиційний Всеукраїнський захід «Урок», підсумки якого підведені у довідці про результати даного заходу.

З метою запобігання випадків пропусків уроків учнями без поважних причин класні керівники терміново дізнавалися про причини відсутності учнів на заняттях.

Протягом року здійснювалася активна співпраця з органами Національної поліції в рамках проекту «Шкільний офіцер поліції». 

У вересні було проведено загальношкільний День здорових захоплень, під час якого було проведено фестиваль малюнку на асфальті «Привіт, Вітамін!» та знайомство з різноманітними фізичними активностями. 

Традиційно у грудні 2022 року за окремим планом проведено Всеукраїнський тиждень правових знань, впродовж якого відбулись цікаві і змістовні заходи.

  Для учнів початкової школи проводилися інтерактивні уроки на правоосвітню та морально – етичну тематику, проводились виставки малюнків з дотримання Правил дорожнього руху. 

Учні 9-х класів працювали над творчими проєктами «Конституція класу», «Конституція школи», «Я - законодавець», «Якби я був директором школи».

Протягом навчального року проводилися традиційні єдині уроки «З історії місцевого самоврядування», «Права людини починаються з дитини».

У класних куточках оформлено рубрики «Права дитини». 

Вихованці гуртка акторської майстерності провели виховний захід «Долоньки толерантності» в рамках Всеукраїнського заходу «16 днів без насильства».

Одним з пріоритетних напрямків виховної роботи є формування здорового способу життя в учнівської молоді.

Оздоровчо-спортивній роботі приділяли увагу класні керівники та батьківські комітети усіх класів. Проводилися танцювальні перерви у класах початкової школи.

Впродовж поточного навчального року проведено інтерактивні бесіди, з демонстрацією документальних фільмів «Шкідливий вплив тютюнопаління та алкоголю на організм людини», «Вплив наркотичних речовин на організм підлітків».

БЕЗПЕЧНА ШКОЛА. ПОПЕРЕДЖЕННЯ БУЛІНГУ

Безпечне освітнє середовище забезпечує: наявність безпечних умов навчання та праці, комфортну міжособистісну взаємодію, сприяючи емоційній стабільності учнів, педагогів та батьків; відсутність будь-яких проявів насильства та наявність достатніх ресурсів для їх запобігання дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу. Розбудова безпечної, дружньої до дитини школи відбувається постійно. На сайті закладу та в ФБ-групі  «Спеціалізована школа №210» розміщено матеріали щодо попередження булінгу, які містять інформацію для батьків, учнів та вчителів. На сайті школи розміщені інформаційні матеріали щодо виявлення випадків булінгу, зразок заяви, план заходів щодо попередження булінгу та насильства. Педагогічні працівники пройшли онлайн-навчання з протидії булінгу та тренінги щодо створення толерантного середовища.

ТУРИСТСЬКО – КРАЄЗНАВЧА РОБОТА

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки в місті Києві державної адміністрації №86 від 31.08.2022 «Про організацію освітнього процесу у закладах освіти міста Києва в умовах воєнного стану  в 2022/2023 навчальному році» та введення воєнного стану в Україні не проводилися у 2022-2023 н.р. у повному обсязі екскурсії та екскурсійні поїздки.

З метою сприяння вивченню історії рідного краю, історії міста Києва та України, оптимізації краєзнавчої роботи традиційною стала участь у районній краєзнавчій грі «По вулицях ходила», в ході якої вивчалася територія мікрорайону № 4 Оболонського району м. Києва.

Гра проходила 13.05.2023р. у форматі квесту: команди відгадували підказки, за якими рухались далі за маршрутом, розв’язували загадки та ребуси, пов’язані з цікавими об’єктами розташованими у мікрорайоні, а також дізнавались цікаві факти з історії Оболонського району. По завершенню маршруту команди пройшли тест, у якому показали свої знання. Дистанцію квесту команда закладу подолала успішно та зайняла почесне ІІ місце у районній краєзнавчій грі «По вулицях ходила».

ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ

Важливу роль у становленні свідомого громадянина держави відіграє екологічне виховання. З метою його здійснення впродовж навчального року проведено ряд заходів. До Дня Учителя учні 1 – 4 класів підготували виставку поробок із природних матеріалів. 

Протягом жовтня-грудня для учнів 5-11 класів були організовані цікаві й змістовні уроки екограмотності. 

Учні 1-4 класів взяли участь в екологічному конкурсі «Новорічна ялинка». До Різдвяних свят учні 3-4 класів готували розповіді для учнів 1-2 класів про різдвяні традиції та провели майстер-класи.

До Міжнародного Дня Землі долучилися учні початкової школи, взявши участь у конкурсі «Птахи мого дитинства».

РОДИННО – СІМЕЙНЕ ВИХОВАННЯ

Виховання особистості неможливе баз взаємодії сім’ї і школи. В рамках здійснення родинно – сімейного виховання та на виконання Програми державної підтримки сім’ї протягом навчального року за активної участі батьків у класних колективах проводилися родинні свята. 

Учні початкової та старшої школи створювали відеопривітання для матусь та жінок до Міжнародного жіночого дня 8 березня та до Дня Матері, готували листівки-привітання.

СПІВПРАЦЯ З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ

Активна життєва позиція батьківської громади виявилася у сприянні проведення свят в класних колективах. Батьки брали активну участь у благоустрої школи, ремонтних роботах. Батьки були активно залучені до дистанційного навчання дітей під час воєнних дій. 

У 2022–2023 навчальному році головними напрямками роботи батьківського комітету школи були:

    • участь у заходах з формування в учнів здорового способу життя;
    • активна допомога у проведенні заходів з профорієнтації;
    • співпраця з психологічною службою школи для вирішення проблем родинного виховання;
    • участь у благоустрої шкільної території, ремонті навчальних кабінетів;
    • надання дієвої допомоги в організації і проведенні загально шкільних виховних заходів.

 Батьківські комітети систематично співпрацюють з депутатським корпусом з питань матеріального забезпечення та проведення ремонтних робіт у приміщенні школи, придбання спортивного обладнання, облаштування  території школи.

ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ДО ЗНАНЬ,

ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ТА ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ

Головним завданням шкільної освіти є формування стійкого інтересу до знань та профорієнтація учнівської молоді. З цією метою у вересні  проводиться аналіз працевлаштування випускників  9, 11 класів. 

Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація разом із Управлінням освіти організували районний конкурс у ЦНТТМ «Сфера» із ЛЕГО-конструювання. У цьому році нашу школу представляли учні Ребенок Дем’ян та Приходько Владислав із 3-А класу та Тіток Поліна із 4-Б класу. Кожен із учасників команди мав своє власне завдання на тему «Разом до Перемоги! Військова техніка Збройних сил України». Ребенок Дем’ян мав створити військовий корабель або щось пов’язане із воєнною морською тематикою. Приходько Владислав обрав сухопутну військову техніку, а Тіток Поліна працювала над створенням військової авіації. Всі наші учасники справилися на відмінно і показали, що учні СШ №210 вміють не тільки гарно вчитися, але і конструювати. 

В усіх класах закладу освіти з метою долучення учнівської молоді до читання книжок був проведений захід «Читання вголос». Учні 4-А ( класовод Сидоренко Л.С.) та 4-Б (класовод Ковальова В.І.) класів підготували для найменших учнів 1-х та 2-х класів школи сюрприз, із задоволенням читали вголос легенду про українську мову і казки, обговорювали та ділилися враженнями стосовно прочитаного. Ця ініціатива, підготовлена бібліотекарем школи Гаврилюк Н.М., стала вже традицією у нашій школі. Учні та вчителі старшої школи також активно долучалися до Всесвітнього дня читання вголос і тому для дітей 5-8 класів вчителями української мови Бученко І.В. та Охріменко Л.В. були проведені години спілкування.

З 13 по 17 березня в нашій школі проходив Тиждень математики. Всі заходи були спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів та активізацію пізнавального інтересу до вивчення математики. В рамках тижня проходили найрізноманітніші заходи: командні математичні змагання, вікторини, конкурси ребусів та головоломок. Дуже весело та жваво пройшов математичний урок-гра "Найрозумніший учень"( 11-Б, вчитель Бойко О.І.); урок-квест - 5-Б клас (судді - учні 9-Б, вчитель Балабас О.О.); урок-гра "Математика-гімнастика розуму" - 6-Б клас (вчитель Шапетько Ю.Б.); урок-дослідження:"Магія логарифмів" - 11-Б клас (вчитель Шапетько Ю.Б.), захист учнівських проєктів 5-А, 5-Г (вчитель Шкляренко А.В.). Протягом Тижня математики діти мали змогу розкрити себе, свої здібності та вміння.

До Дня рідної мови проведено конкурси-квести на кращого знавця рідної мови.

У Всесвітній день казки учні 2-Б класу (класовод Кузяніна О.Г.) на уроці літературного читання складали власні казки за допомогою карткової гри «В гостях у казки» та чарівних кубиків Rory’s Story Cubes, в якій гравці кидають кубики з різними зображеннями і створюють історії на основі отриманих результатів.

З 13 по 20 березня у нашій школі дистанційно пройшов STEM-тиждень біології, хімії, географії. Проведено низку цікавих та змістовних заходів вчителями біології Тільс Л.Ю., Грищенко С.С., спрямованих на поглиблення біологічних знань учнів та виховання у них почуття любові до природи рідного краю, уроки-дослідження, експерименти, STEM – уроки. Учні люблять STEM-проєкти через те, що самі створюють свій план проектів; вирішують, де і як шукати інформацію, вибирають, як подати результати своїх досліджень. Таким чином, проєктна методика стимулює інтерес учнів до навчального предмета, підвищує дух здорової конкуренції у класі, допомагає отримати досвід публічних виступів та самостійної наукової роботи.

Вчитель хімії Рудько Наталія Володимирівна провела уроки в 7-9 класах "Цікаві досліди", "Урок дослідження реалізації полімеризації та впливу полімерів на навколишнє середовище", "Вирощування кристалів мідного купоросу ", "Цікава хімія".

Разом з вчителем географії Гордон С.Я. та учнями 10-б класу було виготовлено Барометр Фіцроя і Штормглас. Учні, працюючи в групах, складали молекули вихідних речовин та продуктів хімічних реакцій згідно вивчених тем. На уроках географії учні працювали над проєктами " Будова атмосфери". Діти отримали не лише теоретичні знання, а й практичні навички. Учні мали змогу експериментувати, досліджувати.

З 20 по 24 березня 2023 року у початковій школі пройшов Тиждень STEM-освіти. Одне із завдань цього тижня – вчити жити дітей в реальному швидкозмінному світі, навчити критично мислити та швидко реагувати на зміни і бути творчою особистістю. Навчання поєднує в собі міждисциплінарний та проєктний підхід, де основою є інтеграція природничих наук у технології, інженерну творчість і математику. STEM-технологія дозволяє вивчати теоретичний матеріал, закріплюючи його практично. У плані проведення цього тижня було передбачено велику кількість активностей та заходів, пов’язаних зі STEM. Розпочали Тиждень наймолодші під керівництвом класоводів Ковальчук К.О. та Кравченко І.О. Учні 1-А та 1-Б класів ознайомилися, що таке важіль та практично взнали як його використовувати. Класовод 2-В класу Замашна І.М. разом зі своїми учнями працювали над STEM проєктом «Таємниці слова», підготували різні цікаві матеріали і створили лепбук «Слово навколо нас», де вміщені були різні розділи і знання про слово та мову, природу та традиції України. Учні 2-Б класу під керівництвом класовода Кузяніної О.Г. провели STEM-урок з ЯДС «Світ невидимий». В класі були влаштовані цікаві демонстрації і учні з радістю стали учасниками експерименту «Світ невидимий».

24 травня 2023 року у школі відбулася зустріч одного із найталановитіших і найпопулярніших в Україні молодого дитячого письменника та літературного редактора дитячого журналу «Стежка письменника Сашка (Олександра) Дерманського з учнями 2-4 класів. Ця зустріч відбулася в рамках відзначення дитячого свята - Дня захисту дітей.

Під час дистанційного навчання для учнів проводилися цікаві уроки зі змістовними презентаціями.

ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Велика увага приділялася естетичному вихованню учнів. Класні колективи систематично відвідували вистави київських театрів, Київський державний цирк, музеї, виставки з подальшим написанням відгуків і вражень від екскурсій. За ініціативою членів учнівського самоврядування готуються і проводяться традиційні шкільні свята: Першого та Останнього дзвоника, День Учителя, Новорічних та Рідвяних свят, випускні вечори. 

У вересні у День народження Смайлика традиційно проведено фестиваль малюнку.

До Дня вишиванки учні 2-4 класів на уроках інформатики ознайомилися з історією цього молодого свята, з ініціатором відзначення Дня вишиванки, з програмою онлайн-конструктором українських орнаментів - Конструктором орнаментів та текстової вишивки, практично створювали свої унікальні орнаменти і схеми для вишивки хрестом та бісером, і зберігали їх у форматах PNG, JPG, PDF та SVG.             

ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Формування творчої особистості нерозривно пов’язане із відродженням нації, демократизацією і гуманізацією суспільства, поглибленням самоврядування народу, що передбачає висування молоді на керівну роботу в різних сферах управління і виробництва. Це зумовлює новий підхід до виховання учнівської молоді. Виникла соціальна потреба у формуванні такої особистості, яка могла б розв’язати як щоденні, так і масштабні завдання. Такою наукою управління для учнів є участь у шкільному самоврядуванні.

Одним із важливих завдань співпраці шкільного «трикутника» визначено активізацію роботи учнівського самоврядування. Слід зазначити, що учнівське самоврядування в школі працює досить плідно. 

На початку навчального року Лідером учнівського самоврядування було обрано ученицю 11-А класу Синиціну Віталіну Євгенівну.

Члени учнівського самоврядування беруть активну участь у всіх загальношкільних виховних заходах, порушують багато проблемних питань, які істотно впливають на навчально-виховний процес.

Систематично, один раз на два тижні, відбувалися наради президентів класів під керівництвом педагога-організатора та президента школи. Лідери класів від імені класних колективів вносили пропозиції відносно заходів, які учні хочуть провести в стінах школи, найбільш цікаві ідеї знаходили своє втілення.

8 вересня 2022 року відбулася зустріч активних учасників нашої СШ №210 із учасниками районного самоврядування. Зустріч проводилась у незвичайній атмосфері Vcentri Hub, завдяки чому учні змогли себе відчути частинкою сучасного колективу. Діти познайомилися, обговорили плани проведення різних заходів на найближчі місяці та на рік загалом.

4 жовтня 2022 року учасники учнівського самоврядування проводили благодійну акцію на підтримку одного із притулків для тварин, а 6 жовтня особисто передали зібрану допомогу. Також діти мали можливість вигуляти собак та побавитися з ними. Під час війни цей день особливо важливий, адже наші менші брати теж потерпають від бойових дій.

20 жовтня 2022 року учнівське самоврядування, за підтримки адміністрації школи, проводило благодійний онлайн аукціон. На ньому були представлені авторські вироби наших учнів та сертифікати на прогулянку. Всього було 10 лотів, з яких вдалося виручити 3020 гривень. За допомогою голосування у спільноті учнівського самоврядування було вирішено, що всі зібрані кошти ми передамо у благодійний фонд Сергія Притули на проєкт під назвою «Пташки. БПЛА».

 11 листопада 2022 року активні учасники учнівського самоврядування провели тематичну зустріч з нагоди дня пам'яті Нестора Літописця та Дня української мови та писемності. Діти відповідально поставилися до цього івенту та добре підготувалися. 

Представники учнівського самоврядування провели майстер-клас для учнів початкової ланки по виготовленню Маку Пам'яті та обговорили з дітьми цю знаменну дату 8 травня - День пам’яті та примирення, який відзначається щороку з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

VIІI. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ.

РОБОТА ПО ЗАХИСТУ ІНТЕРЕСІВ

ДІТЕЙ СОЦІАЛЬНОНЕЗАХИЩЕНИХ КАТЕГОРІЙ

Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

На початку кожного навчального року з метою обліку дітей і сімей, які потребують соціальної підтримки, проводиться відповідний моніторинг, за результатами якого складаються соціальні паспорти класів, оновлюється банк даних сімей і дітей.

З метою захисту інтересів дітей соціально незахищених категорій у вересні кожного навчального року поновлюється соціальний паспорт кожного класу школи із зазначенням пільгової категорії учнів. Протягом року, в разі необхідності, вносяться зміни до існуючої бази даних дітей, які належать до пільгових категорій. 

Соціальний паспорт закладу:

  • діти-сироти та діти, позбавлених батьківського піклування – 5 учнів;
  • діти, які є особами з інвалідністю - 1;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах - 2;
  • діти, які є особами з інвалідністю – 1;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів - 65;
  • учні  із сімей учасників бойових дій – 10 учнів;
  • учні з числа дітей із сімей учасників антитерористичної операції – 6 учнів.

Велика увага приділялася організації профілактичної роботи з попередження девіантної поведінки. Проведено профілактичні бесіди як з учнями, так і з їхніми батьками. Крім того, регулярно проводився контроль відвідування занять учнів даної категорії. Щомісяця проводилась рада зі створення безпечного освітнього середовища. Протягом року соціальний педагог Безребра В.С. працювала над проблемою «Створення умов для зміцнення та збереження психологічно повноцінного здоров’я учня та забезпечення сприятливого клімату в учнівських колективах».

Протягом зазначеного часу діти, які перебувають під опікою, були забезпечені шкільною формою та гарячим харчуванням за бюджетні кошти.

Учні школи з числа соціально незахищених категорій, були забезпечені новорічними подарунками за бюджетні кошти та безкоштовним харчуванням.

З опікунами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримується постійний зв'язок класних керівників, соціального педагога, практичного психолога, адміністрації школи. 

ІХ. ЗБЕРЕЖЕННЯ І ЗМІЦНЕННЯ

 ЗДОРОВ’Я УЧНІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до чинного законодавства. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний кабінет, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.

Щорічно до 1 вересня учні проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються списки учнів підготовчої, основної групи та звільнених від занять фізичною культурою на визначений термін. Відповідно до цих списків видаються накази по закладу.

В школі створені задовільні умови для проведення медичної,  оздоровчо – профілактичної роботи. Медичний кабінет обладнано меблями, шафою для медичних препаратів, ростоміром, вагами, кушеткою, заведено амбулаторні картки на учнів школи.

Щорічно в вересні медсестра оглядає дітей, вивчає медичні картки та проводить розподіл дітей за фізкультурними групами та групами здоров’я.

За результатами поглибленого огляду учнів складені «Листки здоров’я» у класних електронних журналах..

У 2022-2023 н.р. відповідно до наказу по школі у спеціальний медичній групі перебувало 2 учня, звільнених від занять з фізичної культури 4 учня, підготовчій групі – 46, основній групі – 587.

Щорічний медичний огляд є обов’язковим для всіх працівників закладу. На перше вересня кожного року здійснюється контроль санітарних книжок. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету.

За встановленим графіком проводиться оцінка санітарно – гігієнічного стану приміщень школи. Результати фіксуються в журналах встановленого зразка.

Активізувалась робота з прищеплення дітям навичок особистої  та загальної гігієни, загальна санітарно – просвітницька діяльність серед учнів та батьків.

Забезпечення адміністративного контролю за медичним обслуговуванням учнів здійснює директор. Матеріали узагальнюються актами, довідками, наказами та заслуховуються на нарадах.

ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ

Здоров’я дитини формується під впливом багатьох чинників, але головним із них є харчування: достатність, якість, безпечність, збалансованість харчових продуктів, режим харчування тощо. Організація харчування спрямована на забезпечення повноцінного збалансованого харчування учнів, регламентується законом України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст.22), «Про охорону дитинства» (ст.5), «Інструкцією  харчування дітей (зі змінами), затвердженою МОН України, Міністерством охорони здоров’я України 26.02.2013 № 202/165, постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 2023 №549 «Про внесення змін до Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» та іншими нормативними актами.

В спеціалізованій школі №210 Оболонського району м. Києва забезпечили харчуванням за рахунок бюджетних коштів  з одноразовим режимом (сніданок) за віковими категоріями (6-11 років, 11-14 років, 14-18 років) для учнів 1-11 класів з числа:

  • діти-сироти,
  • діти позбавлені батьківського піклування,
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах,
  • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»,
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів,
  • діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
  • діти киян – учасників антитерористичної операції,
  • діти учасників антитерористичної операції, загиблих (померлих) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції та киян – учасників антитерористичної операції, які перебувають в полоні або зникли безвісти,
  • діти киян – Героїв Небесної сотні, та дітей киян - постраждалих учасників Революції гідності,
  • діти із числа дітей-інвалідів,
  • учні із числа дітей киян, які приймали (приймають) участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, членам їх сімей, членам загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, по такій вартості:
  • вікова категорія від 6 до 11 років – 42,00 грн., без ПДВ;
  • вікова категорія від 11 до 14 років – 40,00 грн., без ПДВ;
  • вікова категорія від 14 до 18 років – 44,00 грн., без ПДВ.

У 2022-2023 н.р. харчування дітей було організоване відповідно до нових вимог. В асортименті  з’явилися нові страви за новим двотижневим дабл-меню, у якому враховано сучасні вимого щодо здорового харчування. З’явилися нові страви: різотто, болоньєзє, овочеві салати з кунжутом, напої з медом та інше. Діти мають змогу вибирати, що їсти, тому менше залишається їжі на тарілках, діти почали з’їдати, те що взяли собі на обід. Новий підхід до харчування спрямований на формування у школярів культури харчування, правильних харчових звичок, основ здорового харчування та здорового способу життя і це серйозний крок на шляху до здоров’я майбутніх поколінь. В закладі продовжується впровадження системи НАССП (безпечність продуктів харчування). Гаряче харчування учнів школи відбувається згідно графіку на перервах у їдальні школи.

Гарячим харчуванням охоплено 67 учнів початкової школи, 90 дітей пільгових категорій. Інші діти мають змогу харчуватися за батьківські кошти (вартість сніданку 50,00 грн. та обіду 70,00 грн).

Загальний контроль за організацією харчування здійснює директор  – Ламза Д.В., відповідальний за харчування – Столяр О.М., заступник директора з НВР, медична/дієтсестра сестра – Овчаренко С.В. (контролюють роботу персоналу харчоблоку, додержання санітарно -   гігієнічних умов під час приготування  та роздачі їжі).

Харчоблок та їдальня школи розміщені на другому  поверсі. Приміщення їдальні обладнано 160 посадочними місцями. Харчоблок обладнаний побутовим холодильником, електричною м’ясорубкою, електричною плитою на 4 конфорки, 2 бойлерами, керамічним та варочним  посудом, який необхідно оновити та розширити асортимент. Санітарний стан харчоблоку, їдальні, та допоміжних приміщень відповідає санітарно – гігієнічним вимогам.

Приміщення харчоблоку та їдальні щоденно прибираються, раз на тиждень робиться генеральне прибирання з миючими засобами, які внесені до єдиного реєстру МОЗ України та мають позитивний висновок Державної санітарно – епідеміологічної експертизи МОЗ України.

Харчоблок використовується раціонально. Кухонний посуд та інвентар зберігаються в спеціально відведених місцях, промарковані, використовуються за призначенням.

Документацію з організації харчування в школі веде дієтсестра  Овчаренко  С.В.,  книги, журнали заповнюються своєчасно та охайно.

Зберігання продуктів харчування відповідає встановленим вимогам. Всі продукти, які постачаються на склад, приймаються в присутності медсестри. Старший кухар чітко дотримується терміну реалізації продуктів.

Х. МАТЕРІАЛЬНО – ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ШКОЛИ

Приміщення школи є пристосованим під ЗЗСО, але разом з тим матеріально – технічна база  школи відповідає вимогам, які визначаються відповідними будівельними  та санітарно - гігієнічними нормами  і правилами.

Педагогічною цінністю школи є особистість дитини. Пріоритетною педагогічною цінністю для педагогів школи є безумовна віра в дитину, в те що при оптимальних умовах  проведення її за життєвим вектором може і повинно здійснюватися успішно.

Виходячи із вищезазначених пріоритетних цінностей, місія школи полягає у створенні умов для дітей, надання рівних можливостей для кожної дитини незалежно від її рівня розвитку, забезпечення пізнавального розвитку учня та якісної підготовки  до життя.

 Для навчально-виховної роботи в школі обладнано 34 класні кімнаті загальною площею  2380 м², в тому числі:

  • майстерня з обслуговуючої праці;
  • 17  спеціалізованих кабінетів;
  • лаборантські приміщення;
  • спортивна зала;
  • кабінет медичної сестри;
  • актова зала;
  • харчоблок та їдальня;
  • бібліотека.

Також обладнані кабінет директора, канцелярія, учительська кімната, кабінет соціальної і психологічної служби, кабінет заступника  з НВР початкових класів, кабінет заступника з ВР, кабінет заступника з НВР середньої та старшої школи, інвентарна для спортзалу, лаборантські приміщення, кабінет заступника директора з АГЧ, кабінет фахівця з ОП, кабінет шкільного психолога.

До послуг учнів і вчителів відремонтовані роздільні  внутрішні вбиральні.

Санітарний стан території школи та приміщень – задовільний.   Щорічно при підготовці школи до навчального року здійснюється косметичний ремонт  приміщень.

Колектив школи на перше місце ставить створення розвивального середовища, адже тільки у позитивно створеному  середовищі дитина  може розвиватися сама, вона обмірковує, спостерігає,  робить висновки. До послуг учнів, вчителів у школі 12 сучасних  телевізорів, 5 мультимедійних  комплексів, 9 ноутбуків (не рахуючи тих, які отримані на НУШ),  4 мультимедійних проектори (встановлені стаціонарно ), 33 комп’ютери, які підключені до мережі Інтернет,  працює шкільна бібліотека.

Адміністрація школи намагається забезпечувати життєдіяльність та організацію навчально-виховного процесу необхідними матеріалами, меблями, наочністю відповідно до сучасних вимог.

В школі створені умови для оздоровлення дітей. Є спортивний майданчик  загальною площею 800 м². В холодну пору року до послуг учнів 1-11 класів спортивна зала площею 288 м². Забезпечення спортивним інвентарем –  задовільне.

Розроблено і затверджено План дій на виконання Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі, схваленої Указом Президента на 2021-2025 рр.

ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Школа є комунальною власністю і неприбутковою організацією. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією управління освіти Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації. 

ХІ. ДОТРИМАННЯ НОРМ  ОХОРОНИ ПРАЦІ,

БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Розв’язання проблеми безпечної життєдіяльності всіх учасників  освітнього процесу стало одним із пріоритетних завдань, над якими працював заклад освіти у 2022 – 2023 навчальному році.

Робота педагогічного колективу школи з охорони праці організована згідно із Законами України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Про дорожній рух», «Про санітарно-епідемічне благополуччя населення» та Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України № 1669 від 26.12.2017, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2018 за № 100/31552, керуючись Законами України «Про правовий режим воєнного стану в Україні», листа МОН від 16.05.2023  №1/6900-23 «Про організацію та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул», державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань.

Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього  процесу в школі знаходиться під постійним контролем членів адміністрації закладу, шкільної Служби охорони праці та медичного працівника.

На засіданні педради (протокол №1 від 29.08.2022 року) затверджено  Річний план роботи спеціалізованої школи № 210 Оболонського району м. Києва на 2022-2023 навчальний рік, де передбачено розділ «Охорона здоров’я, праці, безпека життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу, санітарно-профілактична і оздоровча робота», а також затверджені Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників школи (наказ від 30.08.2022 № 137). 

Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності доведені до колективу та є в наявності. На виконання чинного законодавства України в освітньому закладі були розроблені та реалізовані протягом навчального року нормативні накази, що забезпечують систему навчання та дотримання належного рівня безпеки життєдіяльності (охорони життя і здоров’я, праці, пожежної, радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху, дій у надзвичайних ситуаціях, виробничої санітарії) всіх учасників освітнього процесу.

На початок 2022-2023 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки.

У наказі по школі від 09.01.2023  №07 «Про організацію роботи з охорони праці і БЖД та призначення відповідальних осіб за стан охорони праці і БЖД у структурних підрозділах спеціалізованої школи №210 Оболонського району м. Києва в 2023 році» призначено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство в школі тощо.

На початку навчального року, напередодні канікул проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів. Регулярно проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями.

Відповідно до Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.03.2015 № 252/26697, Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 № 974, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.09.2016 за № 1229/29359, листа Міністерства освіти і науки від 31.01.2023 № 1/1434-23 «Про стан пожежної та техногенної безпеки на об’єктах освіти, що належить до сфери управління МОН, у 2022 році», листа Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 01.02.2023 № 063-418, наказу №21 від 02.02.2023 «Про організацію заходів з перевірки стану пожежної безпеки в закладах освіти» управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, та з метою перевірки стану пожежної безпеки в спеціалізованій школі №210 Оболонського району м. Києва 07.02.2023 року проведена перевірка дотримання вимог пожежної безпеки в закладі освіти.

Протягом навчального року систематично проводиться перевірка знань з правил та норм охорони праці з новопризначеними працівниками, про що оформляються відповідні протоколи. 

Педагогічні працівники спеціалізованої школи №210 Оболонського району м. Києва на початку лютого 2023 року ознайомилися з навчальним безкоштовним онлайн-курсом на тему: «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами», створеним спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа» в рамках реалізації програми «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш», який складався з п’яти коротких уроків і висвітлював головні питання про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними.

У школі є в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці для працівників та здобувачів освіти. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалося на нарадах при директорі. У школі розроблено заходи щодо попередження травматизму учнів, проводиться відповідна робота із вчителями та обслуговуючим персоналом.

У березні 2023 року пройшло навчання усіх працівників закладу із потрібних знань законів і нормативних актів з охорони праці, профілактики побутового травматизму, охорони здоров¢я, пожежної, радіаційної безпеки, цивільного захисту, гігієни праці, виробничої санітарії, безпеки дорожнього руху, поводження в надзвичайних ситуаціях, тощо. Після проходження навчання та контролю знань працівники отримали «Посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності».

Постійно здійснюється контроль роботи системи забезпечення життєдіяльності будівлі школи, оформлюються акти громадсько-адміністративного контролю з охорони праці та про виконання угоди з охорони праці між адміністрацією та профкомом школи.

Запасні ключі від усіх шкільних приміщень знаходяться у заступника директора з адміністративно-господарської роботи, основні ключі від усіх шкільних приміщень видаються щоденно, наприкінці навчального дня здаються і зберігаються у чергового сторожа школи.

Всі педагогічні та технічні працівники школи надали медичні книжки з дозволами на роботу. 

Про результативність роботи педагогічного колективу по запобіганню нещасним випадкам, профілактиці дитячого травматизму свідчить той факт, що у 2022–2023 навчальному році були лише 2 випадки травмування дітей у школі. Причини виникнення травм з'ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Нещасних випадків виробничого характеру за цей період не було.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці неодноразово обговорювались на класних батьківських онлайн-конференціях.

Проведено з усіма працівниками та здобувачами освіти позапланові інструктажі з питань дотримання безпеки на водних об’єктах відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України та з питань дотримання безпеки та поведінки на льоду та експлуатації льодових переправ у зимовий період відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України з відповідним записом в журналі реєстрації інструктажів з охорони праці.

У приміщенні школи обладнано інформаційні куточки щодо правил поведінки на водних об’єктах під час весняно-літнього та осінньо-зимового періодів. 

Організовано проведення роз’яснювальної роботи з дітьми щодо правил поведінки під час купання та перебування на водоймах.

Навчання правилам надання першої медичної допомоги здійснюється під час вивчення предмету «Основи здоров’я», проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності та Тижнів безпеки дитини, Дня цивільного захисту. До навчань залучаються представники Червоного Хреста, проводяться учбово-тренувальні модулі з надання першої долікарської допомоги постраждалим.

Медичне обслуговування учнів школи здійснюється медичною сестрою Овчаренко С.В. Всі учні школи перед початком навчального року пройшли медичний огляд у лікарів – фахівців. Щомісячно учні 1–11-х класів проходять перевірку на педикульоз. 

Постійно здійснюється контроль щодо роботи систем забезпечення життєдіяльності будівлі школи. Оформлюються акти громадсько – адміністративного контролю з охорони праці та про виконання угоди з охорони праці між адміністрацією та профкомом школи.

В школі встановлено стенди з інформацією по протипожежній безпеці, правилам дорожнього руху та діях у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Розроблено план евакуації та обов’язки працівників школи на випадок надзвичайної ситуації і проведення рятувальних робіт, а також проведено практичні заняття і навчання з відпрацюванням планів евакуації в надзвичайних ситуаціях в рамках тижня безпеки життєдіяльності.

Проведено перед початком навчального року практичне навчання з працівниками школи щодо правил користування засобами пожежогасіння.

Відповідно до Річного плану роботи закладу освіти, плану проведення Тижня цивільного захисту, з метою всебічного напрацювання навичок та дій учасників освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій, роз'яснення державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій, їх попередження, навчання населення поводженню в екстремальних умовах, пропаганди діяльності єдиної системи цивільного захисту та її структурних підрозділів з 24 квітня по 29 квітня 2023 р. в закладі було проведено Тиждень цивільного захисту та День ЦЗ.

В ході Тижня у закладі освіти відбулася організаційна нарада при  призначеній особі з питань цивільного захисту – заступнику директора з навчально-виховної роботи Столяр О.М. з метою перевірки рівня підготовки проведення заходів Тижня  цивільного захисту.

Відповідно до складених планів у День ЦЗ було проведено комплексне об’єктове тренування, метою якого було перевірити реальність плану цивільного захисту спеціалізованої школи №210, удосконалення навиків командно-начальницького складу у виконанні обов’язків при приведенні формувань в готовність до виконання своїх функціональних обов’язків, готовність персоналу до дій у разі виникнення НС та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт на власних об’єктах.

У спеціалізованій школі №210 було дано Ввідну №1 «Виникнення пожежі. Пожежа в кабінеті №19 (фізики, 2-поверх)». Проведено тренування умовного виклику пожежної команди міста та повну евакуацію особового складу закладу та всіх учасників освітнього процесу за першою ввідною на територію школи. При Ввідній №2 «НЦЗ одержав повідомлення про можливість радіаційної небезпеки» проведено навчальну герметизацію приміщень, закриття вікон, дверей; підготовка та упакування у герметичні пакети запасів чистої води та продуктів харчування; підготовка  найпростіших засобів санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук); приведення в готовність формувань. 

Напередодні Дня ЦЗ класними керівниками 1 – 11 класів були проведені класні збори «Про завдання учнів з дотримання правил безпеки під час проведення Дня цивільного захисту».

Вчителі початкових класів Ковальчук К.О., Кравченко І.О, Гайдученко Т.Л., Кузяніна О.Г., Замашна І.М, Назарова І.М., Клюєнкова С.Л., Сидоренко Л.С., Ковальова В.І., Вовк З.І. провели з учнями 1-4 класів бесіди та показ презентацій на тему «Будь обережним з вогнем», «Патрон вчить дітей, як уберегтися від мін та снарядів», написали диктанти з учнями 2 – 4 класів «Вогонь – друг чи ворог», організували виставку дитячих малюнків за темою  «Надзвичайні ситуації з вогнем».

Класоводи 4-х класів Сидоренко Л.С., Ковальова В.І., Вовк З.І. провели з учнями вікторину «Правила безпеки життєдіяльності» та розгадували кросворд «Пожежна безпека».

Медична сестра Овчаренко С.В. підготувала та провела практичне заняття з учнями 3 –4 класів «Перша медична допомога у разі поранень».

Класні керівники 5-11 класів опрацювали разом з учнями Методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями закладів загальної середньої освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами, додаток 1 до листа Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3485-22 та Методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями закладів загальної середньої освіти з питань поведінки у надзвичайній ситуації, додаток 2 до листа Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3485-22. Після проведення, вчителями були зроблені відповідні записи в електронних класних журналах.

Організовано фахівцем з ОП Столяр О.І., використовуючи Google Meet, проведення онлайн-бесід з  класними керівниками та учнями: «Як діяти при виникненні надзвичайних ситуацій в умовах воєнного часу», «Війна, евакуація, небезпека», «Правила безпеки під час війни» та опрацьовані електронні книги «Мінна безпека не без ПЕКа» та «Безпечний Пекосвіт» за посиланнями.

Учителі 5-11 класів в дистанційному режимі провели Інтерактивні уроки для своїх вихованців на тему мінної безпеки для старшої школи. Класні керівники Капустян С.А., Балабас О.О., Шаповалова І.М., Роговенко В.М., Охріменко Л.В., Рудько Н.В., Дяченко В.В., Бученко І.В., Тільс Л.Ю., Шевченко З.М. провели тематичні бесіди та уроки: «Обережно! Вибухонебезпечні предмети!», «Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях», «Дії в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру. Дії в разі виявлення вибухонебезпечних предметів», «Основні способи захисту населення в  надзвичайних ситуаціях», «Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру», «Основні положення законодавства України щодо порятунку й захисту людей у надзвичайних ситуаціях», «Дії людини у разі виникнення надзвичайних ситуацій  від дії зброї масового ураження і звичайної зброї». 

Організований перегляд навчальних роликів, відео-матеріалів «Безпека дітей під час війни», «Правила поводження під час обстрілу», «Небезпечні предмети», «Увага! Повітряна тривога», «Мінна безпека. Міни, розтяжки та вибухонебезпечні предмети» для старшої школи», «Що потрібно знати дітям про міни та вибухонебезпечні предмети. Роз'яснення ДСНС України для старшої школи».

У школі створені куточки безпеки життєдіяльності, де учні мають змогу ознайомитися із правилами протипожежної безпеки,  дорожнього руху, поведінки на воді та у метро, дій у надзвичайних ситуаціях, правилами поводження з небезпечними знахідками. Розміщені пам’ятки, рекомендації з ЦЗ у шкільній бібліотеці (бібліотекар Гаврилюк Н.М.), на сайті освітнього закладу, сторінці закладу у соціальних мережах (фахівець з ОП Столяр О.І.).

З учнями 11 – х класів була проведена молодшим лейтенантом Нікітюком В.Б. (представником РТЦК) бесіда з питань військово-професійної організації та відбору до вступу на ВВНЗ у 2023 році. Учні 11-А,Б класів переглядали відеофільми про дії населення під час військових дій та військового стану, повторили  дії при сигналі «Увага всім!» та «Повітряна тривога». Разом з класними керівниками Бліновою О.В. та Бойко О.І. пригадали події 26 квітня 1986 року та російської окупації Чорнобильської АЕС російськими військами у березні 2022 року. 

Школярі спеціалізованої школи №210 взяли активну участь у шкільній виставці малюнків-емблем «Надзвичайні ситуації з вогнем». Учні 3-4 класів (вчитель Столяр О.М.) на уроці інформатики підготували емблеми-малюнки, які були створенні у програмі графічного редактора PAINT.

Вчителями української мови та літератури Бученко І.В., Кучеравлюк Т.А., Охріменко Л.В., Соботович С.Г., Романенко В.А. було проведено написання диктантів на тематику з пожежної безпеки «Як уберегтися від пожежі».

У групах подовженого дня вихователі ГПД Баранюк Л.Я. та Лоран Т.М.  разом з вихованцями переглянули навчальний відеофільм "Небезпечні знахідки",  нагадали правила поведінки при виявленні невідомих предметів та провели вікторину «Життя – це дар! Цінуй його!»

Проведено навчання та тренування до можливої евакуації учасників освітнього процесу «Відпрацювання алгоритму дій під час пожежі в громадському приміщенні», дії вчителів та учнів  після сигналу «ТРИВОГА» під керівництвом керівного та особового складу формувань цивільного захисту спеціалізованої школи №210 Оболонського району м. Києва.

5 вересня у СШ №210 була проведена тренувальна евакуація в укриття, щоб коли лунає сигнал повітряної тривоги, дітки не хвилювалися та не панікували. Наше укриття відвідали учні початкової школи.

12 вересня 2023 року представниця ДСНС Оболонського району Байбарза Оксана Олександрівна, яка закріплена за нашим навчальним закладом, провела для наших найменших школярів цікавий і дуже повчальний урок. Дітки запам’ятали всі номери екстрених служб і активно брали участь у діалозі з рятувальницею.

 Тиждень цивільного захисту та День ЦЗ в закладі освіти проведений на належному рівні. Основні цілі та завдання Тижня  ЦЗ виконані.  Усі передбачені планом заходи також виконано.

В режимі онлайн класними керівниками проводився традиційний Тиждень безпеки життєдіяльності, який включав бесіди, вікторини, онлайн виставки дитячих малюнків.

Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам дорожнього руху, ми закладаємо надійний фундамент майбутнього безпечного життя. Учні початкової школи в очному форматі провели чимало цікавих конкурсів та навчальних ігор, покликаних привчати учнів до порядку на дорозі.

З 15 травня 2023 року в Україні та світі розпочався 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Традиційно в нашій школі проводяться під час Тижня безпеки дорожнього руху різноманітні тематичні заходи, метою яких є профілактика та попередження дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

З метою вивчення, повторення та узагальнення правил безпечного руху для учнів 1-х класів (класоводи Ковальчук К.О. та Кравченко І.О.) було проведено пізнавальну вікторину "Дорожні знаки ти вивчай - про безпеку руху не забувай!".

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху у травні 2023 року учні 2-Б класу (класовод Кузяніна О.Г.) проходили лабіринт «Безпека на дорозі», грали в гру «Безпечне місто», де потрібно було запам’ятати знаки, визначити як правильно переходити дорогу, як бути помітним на дорозі. Вихованці 3-Б класу (класовод Світлана Клюєнкова ) провели конкурс «Дорожні знаки - наші друзі». Учні 4-В класу (класовод Вовк З.І.) підготували та провели інтерактивний урок "Безпечна країна" на предметі ЯДС. Учні 4-Б класу (класовод Ковальова В.І.) провели тематичну вікторину «Щоб не потрапити в біду, я правила дорожні вчу!» та взяли участь у конкурсі малюнків. Протягом тижня безпеки на дорозі учні 2-В класу (класовод Замашна І.М.) брали активну участь кожного дня: провели урок-квест з безпеки "Ми обираємо життя!", де пройшли різні станції, створили книжечку безпеки, де проявляли свої знання! В кінці тижня створили лепбук "Наш друг - дорожній рух", де учні із задоволенням все закріплювали. Учні 6-Б класу (класний керівник Рудько Н.В.) під час Тижня безпеки дорожнього руху поглибили знання у відповідній сфері, сприяли розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху та провели цікаву гру-квест. Учні 5-В класу (класний керівник Шаповалова І.М.) переглянули відео (із youtube каналу «Безпечна країна») під час Єдиного уроку з безпеки дорожнього руху, із захопленням малювали дорожні знаки. З метою повторення, узагальнення та систематизації знань учнів з правил дорожнього руху та дорожніх знаків учні 2-А класу (класовод Гайдученко Т.Л.) активно приймали участь у пізнавально-розважальній грі-вікторині «Правила руху для зору і слуху».

В закладі  розпочато роботу для створення  мотивуючого  до навчання простору, але через війну ця робота тимчасово призупинена. Виготовлено  вказівники руху під час евакуації з приміщення та руху для дотримання дистанції  під час евакуації до укриттів.

Забезпечено обізнаність учнів з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях та під час повітряної тривоги, проведено об’єктові тренування, тренінги з використання вогнегасників. Відповідно до вимог забезпечено архітектурну доступність до школи, побудовано пандус.

В учительській кімнаті та на поверхах  розміщено опис алгоритму дій педпрацівників в разі нещасного випадку, повітряної тривоги.

XІІ. УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішнього контролю та календарних планів вчителів - предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, сприяє досягненню ефективності та вдосконалення освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У закладі освіти в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують його діяльність. З підключенням школи до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, що дає можливість оперативно і мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та їх проєктами.

Контроль – це важлива складова та об’єктивно необхідна функція управління. У школі керівництвом використовується багато різних форм контролю за станом освітнього процесу, в першу чергу таких традиційних, як вивчення стану викладання предметів, проведення внутрішніх моніторингів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників, зошитів тощо. Аналіз результатів внутрішнього контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по закладу освіти. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться дослідження стану відвідування занять та стану дисципліни.

За результатами моніторингу керівництво школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних вчителів та учнів.

У зв’язку з прийняттям нового Закону «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» виникла потреба у переформатуванні підходів до здійснення управлінської діяльності. Настільною книгою для кожного адміністратора закладу стала «Абетка для директора. Рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти», яка дає цінні поради та настанови щодо реалізації управлінської діяльності у закладі.

Нами було розроблено та затверджено документ «Внутрішня система забезпечення якості освіти». На основі цього документу впродовж навчального року проводилися моніторинги різних напрямів діяльності закладу освіти.

Аналіз уроків, які відвідало керівництво школи, сприяє підвищенню фахової майстерності вчителя, поширенню позитивного педагогічного досвіду.

За наслідками аналізу приймаються відповідні управлінські рішення для спрямування освітнього процесу відповідно до поставленої мети і завдань.

Заклад освіти цілеспрямовано працює над підвищенням свого суспільного рейтингу, формуванням позитивної громадської думки про діяльність школи в мікрорайоні.

Протягом навчального року наша школа разом з іншими школами міста продовжила використовувати онлайн-систему «Єдина школа» для учнів 1 – 11-х класів. Ця платформа включає ведення електронного класного журналу та електронного щоденника. У режимі практично реального часу батьки та діти мали змогу бачити результати навчальних досягнень з усіх предметів та домашні завдання.  Під час дистанційного навчання цей сервіс був дуже корисним для забезпечення зворотнього зв’язку із учнями та батьками.

Участь учителів, адміністрації в семінарах, конференціях, тренінгових заняттях, участь учителів у конкурсах професійної майстерності тощо сприяє позитивному сприйняттю закладу з боку громадськості, впливає на вибір школи з боку споживачів освітніх послуг.

Учні школи та їх батьки високо оцінюють рівень освіти, який забезпечується в закладі освіти.

Отже, спеціалізована школа № 210 Оболонського району м. Києва це заклад освіти, який має достатній рівень матеріального забезпечення, застосовує інформаційно-комунікаційні технології, впроваджує педагогічні інновації, формує достатній рівень організаційної культури учасників освітнього процесу, є громадським та конкурентоспроможним. 

Спеціалізована школа № 210 - це заклад зі своїми традиціями та високими досягненнями.

                                             

ВИСНОВКИ

Адміністрація  школи вважає, що головні проблеми, які необхідно вирішувати в майбутньому, це:

1. Виховання в учнів патріотизму, поваги, доброти, етичного ставлення до сім’ї, родини, людей.

2. Застосування новітніх освітніх технологій.

3. Модернізація матеріальної бази освітнього закладу.

4. Забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників.

6. Підвищення якості навчальних досягнень учнів.

7. Покращення роботи учнівського самоврядування.

ВІРИМО  В УКРАЇНУ, ВІРИМО В НАШУ ПЕРЕМОГУ!

ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!

З повагою Дмитро Володимирович ЛАМЗА.